به نام خدا 
قبلا از استادم یک موضوع در باب استجابت دعا گذاشتم اما کمی در مورد آن تردید دارم.نه در رد آن بلکه در اصول آن.بگذارید کمی توضیح بدهم یعنی دعا استجابت دارد و خدا یا همان را می دهد یا در آخرت بهترش را می دهد یا در دنیا خوسته آخرتی را می دهد یا اگر خواهشی دنیایی و بدون اصالت باشد یعنی فقط برای خود دنیا باشد بخشی از آن را می دهد و یا در موارد دیگر دعا شاید همان را ندهد و مثلا رفع عذابی را انجام دهد .البته تلاش شخص برای استجابت دعا و مبنای فکری توکل نیز مهم است وگرنه خدای ناکرده خدا را مسخره کرده ایم
اما نظر شخصی بنده الان کمی متفاوت است چون خود دعا را اگر خدا خواسته باشد که انجام بدهیم چه می شود.یا اساسا دعا ارتباط با خدا و نشان دهنده ی فهم دعا کننده نیز می باشد و بحث یک تجسم قدرت از سوی مخلوق برای خالق است.پس در حقیقت یک دعا در حقیقت حتی قبل از آنکه از سوی بنده که خلیفه خداوند نیز هست اجابت شده و به واقعیت رسیده است اما این مقاومت هایی که از سوی ما و دنیا انجام می شود مانع است .دقت شود خیلی از موارد کاملا انتزاعی هم هست.مثلا اگر شما از سر صبح تا شب نماز بخوانید اما حکم خدا را قبول نداشته باشید از قضا خداوند بیشتر شما را عذاب خواهد کرد حداقل اگر مثل شیطان مرد باشید و بگویید من مخالفم شرف دارد به اینکه بگویید این قوانین مربوط به همان زمان قدیم است و با قوانین فطری علل الخصوص ازدواج در بین خود خانوداه این که یک فرزند را پدید آورده اند مخالفت شود آنهم با قوانین بنیادین و کاملا فطری و با اصالت و بدون تغییر اسلام.حالا از صبح تا شب هم با سر مهر نماز بشکنند هیچ تاثیری نخواهد داشت.
بدون شک خداوند عذاب را بر همگان نازل می کند
من باب اطلاع تمام دوستان
حکم ازدواج در اسلام بدین صورت است که مستحب است و اگر ترس از به گناه افتادن وجود داشته باشد بر شخص واجب است
دقت شود واجب است عین نماز یومیه .ما در اسلام نه خواب به جای ازدواج داریم و نه دوش آبسرد و یا ورزش.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آســـو برنامه 1000 ساعته حرف آخر ماينر و ارز ديجيتال Javier مهندسی عمران - ژئوتکنیک تولیدوفروش سیستم های روشنایی ال ای دی mizkade آنلاین